Kargacık Koyu

Kargıcak Koyu, özellikle plajı ile ünlü bir koydur. Adrasan’dan deniz yolu ile 10 dakikalık bir mesafede olduğu için ulaşım oldukça kolaydır. Adrasan bölgesinin en güzel koylarından biri olmasa da en keyifli plajlarından birine sahip olduğu için tatilcilerin mutlaka vakit geçirdiği yerlerden biridir.

Günübirlik tatilcilerin ve kampseverlerin dinlenme noktalarından biri olan Kargıcak Koyu, yerel halkın oldukça sevdiği fakat genel olarak pek bilinen bir koy değildir. Ayrıca deniz yolu haricinde kara yolu ile de ulaşım mümkün olduğu için pek çok imkana sahiptir. Fakat unutulmamalı ki araçla ya da yaya olarak gitmeyi düşünüyorsanız koya inen orman patikasını yürüyerek geçmeniz gerekiyor.

Kargıcak Koyu Kampı

Kamp yapmak için en ideal bölgelerden biri olan Kargıcak Koyu, şehrin kaosundan kaçmak için en doğru seçim olabilir. Sakinliği, sessizliği ve huzuru bir arada barındıran koy, konumu itibariyle de olası kamp problemlerini çözmek adına harika bir seçim. Adrasan’a yakın olduğu için herhangi bir ihtiyaç ya da acil durumda kolay bir şekilde yerleşim yerlerine ulaşabilirsiniz.

Otellerin ve tatil köylerinin pahalılığından dolayı kamp yapmaya yönelen aileler için Adrasan bölgesinde pek çok koy bulunuyor. Cüzi miktarlar ödeyerek Adrasan tekne turu veya Suluada tekne turu sayesinde Kargıcak Koyu dahil pek çok güzel koya ulaşım sağlayabilir ve bakir koyların eşsiz güzelliğinin tadını çıkartabilirsiniz.

Plajı ile oldukça övülen Kargıcak Koyu, 1 gecelik bir kamp planı için oldukça uygun. Daha fazla kalmak yerine civardaki başka bölgelere gitmek daha keyifli olacaktır. Örneğin Suluada o bölgede görülmesi gereken diğer bir koydur. Bu yüzden Kargıcak Koyunu kamp rotanıza bir gecelik ekleyerek bölgedeki diğer koylara da şans vermelisiniz.

Kargıcak Koyunda Yapılacak Aktiviteler

Kargıcak Koyuna günübirlik gitmeyi düşünüyorsanız ama kalabalığı sevmiyorsanız hafta sonu gitmemeniz tavsiye edilir. Çünkü pek çok insan piknik ya da deniz için günü birlik olarak Kargıcak Koyuna gelir ve cumartesi ve pazar günleri oldukça kalabalık olur. Bu nedenle sessiz bir tatil için hafta içi gitmeniz daha faydalı olacaktır. 

Kargıcak Koyunda kamp dışında yapabileceğiniz pek çok aktivite bulunur. Bunların başında dalış yapmak gelir. Denizi oldukça berrak olduğu için sualtı yaşamı sizi oldukça etkileyecektir. Plajı ise güneşlenmek, müzik dinlemek ya da çeşitli grup oyunları oynamak için oldukça müsaittir. Ayrıca koyun ormanında küçük doğa gezileri yaparak ağaçlar arasında gerçekten nefes almanın ne olduğunu tekrar deneyimleyebilirsiniz.

Gecelik olarak bu bölgeye gelmeyi düşünüyorsanız mutlaka yiyecek – içecek, ışık kaynağı gibi temel ihtiyaçları öncesinde hazırlamış olmalısınız. Çünkü koya indikten sonra tekrar market, restorant gibi işletmelere ulaşmak için ormanı geçmeniz gerekir. Bu yüzden kalacağınız gün kadar sıkı bir planlama yapın.

Sakinliğin ve huzurun bir arada bulunduğu Kargıcak Koyu, Adrasan bölgesindeyseniz kesinlikle görmeniz gereken yerler arasında bulunmalı. Doğal güzelliği ve büyüleyici denizi ile Kargıcak Koyu, sizleri bekliyor!

Kargıcak Koyuna Nasıl Gidilir?

Kargıcak Koyuna karayolu ve denizyolu ile ulaşım mümkündür. Deniz yolu için Adrasan’dan kalkan tekne turları ile Kargıcak Koyuna ulaşabilirsiniz.

Kargıcak Koyunda Kamp Yapılır mı?

Kargıcak Koyu kamp için en müsait koylardan biridir. Fakat kamp öncesinde hazırlık olmanız tavsiye edilir. Koyun yakınlarında market, restoran yer almamaktadır minimum 30 dakikalık mesafededir.