Issız ve bakir bir koyla tanışmaya hazır mısınız? Adrasan’a yolu düşenler Akseki Koyuna aşinadır. Akseki Koyu sunduğu eşsiz atmosferi yıllardır koruyarak büyüsünü bozmuyor. Akseki koyu, Adrasan tekne turu ile ilk gideceğiniz koylardan biridir. Sabahın ilk saatlerinde kendinizi güzel ve ıssız bir koyda buluyorsunuz. Berrak ve durgun denizini izlemek bile keyifli olsa da yüzmek için en ideal koylardan biri.

Akseki Koyu, Olympos ile Adrasan arasındaki en büyük koylardan biridir. Uzaktan baktığınız zaman körfezin solunda yüksek falezler varken sağında alçak falezler bulunur. Akseki adını sarp ve engin kayalıklarından almıştır. İnce kum tanelerinden oluşan eşsiz bir plaja sahiptir. Ada, kızılçamlardan oluşur. Antik dönemde ince kumun cilde iyi geldiği söylendiği için her zaman ilgi odağı olan Akseki Koyu, durgun ve ışıltılı denizi ile Akdeniz’in incisi olarak görülür.

Akseki Koyu Nerede?

Akseki Koyu, Adrasan’ın bakir kalmış ıssız koyları arasında yer alır. Sit alanı olduğu için herhangi bir yerleşim yeri bulunmaz. Adrasan ve Olympos’un ortasında yer alan koyun tam konumunu görmek için ise aşağıdaki haritayı inceleyebilirsiniz.

Akseki Koyu Nerede

Akseki Koyuna Nasıl Gidilir?

Akseki Koyuna yalnızca tekne ile ulaşım mümkündür. Koya ulaşmak için en uygun seçeneklerden biri Adrasan tekne turu fiyatları ile olur. Turun ilk rotası olan bu koy, görülmeye değer. Ayrıca küçük turist tekneleri ya da balıkçı tekneleri ile de ulaşım sağlanabilir. Oldukça dik ve yaman yokuşları bulunan Akseki Koyu, trekking ve dağcılık için harika bir bölgedir. Profesyonel ekipmanlarınızla bu macerayı deneyimlemelisiniz.

Akseki Koyunda Kamp Yapılır mı?

Akseki Koyunda kamp yapmak mümkün değildir. Bunun en büyük sebebi temiz su ve tesisin koyda yer almamasıdır. Ayrıca en yakın yerleşim yerine ulaşmak ortalama 20 dakikadır. Bu sebeple kamp yapılmaması önerilir.

Yine de profesyonel bir kampçıysanız eğer iyi bir hazırlık ile birkaç geceyi geçirebileceğiniz harika bir doğaya sahiptir. Adanın sessiz uğultusunda gece mehtabı izlemek oldukça keyiflidir.

Akseki Koyu turların rotasında yer aldığı için gidiş ve dönüşü teknelerle şekilde sağlayabilirsiniz.

Akseki Koyunda Sizleri Neler Bekliyor?

Akseki Koyu inanılmaz bir su altı zenginliğine sahip. Pek çok canlı türü ile bir arada yüzebilirsiniz. Denizin berraklığından dolayı yanınızda bir deniz gözlüğü ya da şnorkel yardımı ile mutlaka kısa dalışlar yapmalısınız.

Bunun haricinde ince beyaz kumu olan plajında güneşlenmek, kitap okumak ya da hoş sohbetler etmek en eğlenceli aktiviteler arasında yer alır. Ayrıca ormanın içinde kısa bir yürüyüş de zihninizi açmak için harika bir yol olabilir. Koyun eşsiz ve bir o kadar da ıssız olması, güzelliğini korumasının en önemli sebeplerindendir. Yolunuz düşerse Akseki Koyunu mutlaka görmelisiniz.

Akseki Koyundaki En Güzel Aktiviteler

Akseki Koyu inanılmaz bir su altı zenginliğine sahip. Pek çok canlı türü ile bir arada yüzebilirsiniz. Denizin berraklığından dolayı yanınızda bir deniz gözlüğü ya da şnorkel yardımı ile mutlaka kısa dalışlar yapmalısınız.

Bunun haricinde ince beyaz kumu olan plajında güneşlenmek, kitap okumak ya da hoş sohbetler etmek en eğlenceli aktiviteler arasında yer alır. Ayrıca ormanın içinde kısa bir yürüyüş de zihninizi açmak için harika bir yol olabilir. Koyun eşsiz ve bir o kadar da ıssız olması, güzelliğini korumasının en önemli sebeplerindendir. Ayrıca Akseki Koyundan sonra yakınlarında yer alan Ceneviz koyu da en az Akseki kadar eşsiz deneyimler için sizleri bekliyor olacak.